MENU

OMÁN + QATAR

18. 9. 2022 - 27. 9. 2022

Vydejte se s námi za perlami Arabského poloostrova…..sultanát Omán a emirát Qatar jsme spojili do jedné atraktivní cesty, kde nás čeká skutečně pestrý a bohatý program… mystická arabská historie a kultura včetně výborné kuchyně a voňavé ománské kávy, písečné duny a pouště s následným noclehem v beduínských stanech, jeskyně, vádí, mešity, paláce sultánů, tradiční řemeslné trhy, ale také relax v luxusních hotelech Hilton Inn Garden nebo Shangri-la ….čeká nás cesta plná poznání, odpočinku a dobrodružství v zemích pestrých barev, vůní a tradic orientálního světa…

OMÁN + QATAR

Informace Ceník Mohlo by vás zajímat Objednat pobyt


Odborné téma

Nově se objevující infekce - Emerging pathogens

1.DEN, 18.9.  PRAHA - DOHA 

Sraz skupiny v odpoledních hodinách na letišti v Praze. Odlet do Doha v 16:35 hod. Po příletu ve 23:20 hod a vyřízení vízových formalit se transferem přesuneme do hotelu.

Ubytování: Hotel AL NAJADA TIVOLI 5

Hlavní a nejlidnatější město Qataru bylo založeno ve 20. letech 19. století jako odnož tehdejšího největšího města země Al Bidda, které ale brzy přerostlo a od té doby se jeho rozvoj – nejprve díky perlám, později díky ropě – už nezastavil. Stará architektura už dnes většinou ustoupila moderním výškovým budovám, o tradici tu ale rozhodně nouze není.

OMÁN + QATAR - 1

2. DEN, 19.9. DOHA

Po snídani a check-outu z hotelu se vydáme na celodenní prohlídku města Doha (cca 8h). Navštívíme místo s nejžádanější adresou ve městě - The Pearl, uměle vytvořený ostrov poblíž prestižní čtvrti West Bay. Oblast s jachtami, moderními vilami, luxusními restauracemi, butiky a širokou škálou upravených zahrad je často označovaná jako „Arabská riviéra“. Projdeme se také dlouhou promenádou Al Corniche táhnoucí se přes čtyři míle podél půlměsícového zálivu Doha. Začíná na severu u Sheraton Park a na jihu se táhne až k výstavbě nového Národního muzea. Na promenádě najdete restaurace, venkovní oblíbená fitness, Muzeum islámského umění (se zajímavou expozicí mapující historii celého království), MIA Park apod.  Další částí, kterou navštívíme, je impozantní Katara Village, která patří k oblíbeným místům pro focení, konají se zde mnohé kulturní akce, včetně uměleckých výstav, promítání filmů, konání oper a festivalů. Katara Village byla postavena s cílem replikovat typickou tradiční katarskou vesnici uprostřed města. Možnost oběda - fakultativně. Odpoledne určitě navštívíme římský amfiteátr, kde si můžete vyzkoušet akustické podmínky, které amfiteátr nabízí. Nevynecháme ani zastávku u Velké mešity, jenž je vynikající směsí moderní a tradiční kultury. Prohlídku zakončíme na tržnici Souq Waqif s řadou restaurací a obchodů s tradičními výrobky, kořením i suvenýry, kde si můžete ověřit své vyjednávací schopnosti. Vyjednávání s pordávajícími se v arabském světe od nákupujících očekává. Společná večeře v místní restauraci, poté transfer na letiště a odlet do Ománu.

OMÁN + QATAR - 2

3. DEN, 20.9. DOHA - MUSCAT - PLAVBA PO MOŘI

Odlet do Ománu v 01:20 hod. Přílet do Muscatu ráno ve 03:55 hod, po vyřízení vízových formalit (zdarma víza po příletu) se transferem přesuneme do hotelu. Po náročné cestovatelské noci jsme dnešní dopoledne nechali volné pro odpočinek nebo k individuální procházce starobylého města. V 15:00 hod se setkáme s místním průvodcem v recepci hotelu a přesuneme se autobusem do Marina Bandar Al Rowdha, odkud nás čeká 2 hod plavba po moři tradiční arabskou lodí s nezapomenutelným západem slunce. Během plavby si vychutnáme výhledy na starý Muscat zalitý sluncem, palác Al Alam, obklopený pevnostmi a strážními věžemi - Corniche a Mattrah. Nebude chybět ani typické občerstvení jako je arabská káva a datle. Obdivovat z paluby lodě budeme moci ohromující skalnaté hory, starobylé pevnosti a také historický Muscat. Po plavbě nás čeká společná večeře v místní restauraci, návrat do hotelu v pozdních večerních hodinách. 

Ubytování: Hotel Hilton Garden Inn 4*

OMÁN + QATAR - 3

4. DEN, 21.9. MUSCAT – QURIYAT - WADI - SHAAB - WADI TIWI - SUR - RAS AL JINZ

Po snídani a check-outu z hotelu zahájíme dnešní program návštěvou rybářské vesnice Quriyat, proslavenou svým rybím trhem a také starobylou pevností postavenou Portugalci v ústí zálivu. Pojedeme podél azurově modrého moře k jedinečné Bimah Sinkhole (Ďáblova díra) - propadlá jeskyně s vodou obklopena piknikovým parčíkem Hawiyat Najma. Zastavíme se také v údolí Wadi Shaab a Wadi Tiwi, kde se v palmové zeleni ukrývají malé místní vesničky. Jejich obyvatelé se zde zabývají zemědělstvím na malých plantážích. V programu dnes máme i zastávku a krátkou prohlídkuve města Sur, které bylo vždy centrem ománského námořního obchodu a známé je dodnes výrobou tradičních lodí dau (dhow), jejichž výrobu budeme moci vidět v místní továrně. Súr je jediné a poslední místo v zemi, kde se stále tyto tradiční dřevěné plachetnice vyrábějí. Náš program pokračuje směrem do města Ras al Jinz, kde se ubytujeme. Dnešní večeře je zajištěna v hotelu. Tím ale program pro tento den nekončí. V pozdních večerních hodinách se vydáme do želví rezervace Ras Al Jinz, kde lze pozorovat velké zelené želvy. Želvy se objevují pozdě v noci. Jako obrovské pohyblivé kameny se plíží z oceánu a zanechávají v písku hlubokou brázdu. Silnými předními tlapami vyhrabou širokou díru a uvnitř díry vyhloubí speciální dutinu pro svá vajíčka, která zde kladou. Tohle je skutečně zážitek.

Ubytování: Hotel Ras Al Jinz Turtle Reserve 

OMÁN + QATAR - 4

5. DEN, 22.9. RAS AL JINZ - WADI BANI KHALID - WAHIBA SANDS

Po snídani a checkoutu z hotelu hotelu se vydáme podél pobřeží za svitu ranních paprsků do Wadi Bani Khalid, kde voda teče celý rok. Patří mezi nejkrásnější ománská vádí a pyšní se svými jezírky s tyrkysovou a smaragdovou vodou a palmami, které rostou v okolí. Bílé skály rámují oázu a jezírka s tyrkysovou vodou zvou ke "koupání". Užijeme si čas v oáze a poté pokračujeme do ománské pouště - Wahiba Sands. Wahiba Sands je známá svým vícebarevným pískem, který se mění od černé po medově zlatou a dokonce až po bílou. Během zimy zde v poušti žijí beduínské kmeny Bani Wahiba. Čeká nás i adrenalinová projížďka jeepem po poušti a večer ubytování s tradiční večeří v pouštním táboře Wahiba Sands

Ubytování: Hotel Arabian Oryx Camp 

OMÁN + QATAR - 5

6. DEN, 23.9. SUR - WAHIBA SANDS - NIZWA - BAHLA - JABRIN - MUSCAT

Po snídani v kempu řekneme „sbohem“ poušti a vydáme se jeepe z pouštního tábora k našemu autobusu, s kterým pak zamíříme po hlavní silnici do starého hlavního města Ománu - města Nizwa. Ta patří k nejstarším městům v Ománu a v minulosti byla hlavním městem a centrem Imamate. Návštívíme pevnost, která je známá svou obrovskou citadelou a je oblíbeným místním trhem. Nizwa je také centrem zpracování stříbra – většinu výrobků vyrábějí místní řemeslníci, o čemž se přesvědčíme návštěvou tržnice - Souk se stříbrem. Pokračovat budeme do Bahle - centra výroby keramiky, kde se nachází i největší pevnost v Ománu. Starobylé ruiny Bahla jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Odpoledne také navštívíme hrad Jabrin, který byl postaven kolem roku 1670 uprostřed široké vnitrozemské pláně. V pozdních odpoledních hodinách dorazíme do hotelu Muscatu, kde nás čeká večeře.

Ubytování: Hotel Hilton Garden Inn 4* 

OMÁN + QATAR - 6

7. DEN, 24.9. MUSCAT 

Po snídani se v 08:30 hod setkáme s místním průvodcem a vydáme se na celodenní prohlídku města Muscat. Prohlídka začíná návštěvou Velké mešity Sultan Qaboos – jedné z největších na světě, která se pyšní lustrem s krystaly značky Swarovski a kobercem, jenž byl zapsán v Guinessově knize rekordů a je rozprostřen přes celou modlitební síň (vhodné oblečení pro návštěvu je nutností). Projdeme kolem diplomatické čtvrti, která vede k nejstaršímu a největšímu tržišti v této zemi - Muttrah souq. Nachází se na starobylé pobřežní promenádě Corniche v zátoce, kam připlouvaly lodě ze všech koutů světa. Toto je nejvhodnější čas a místo pro nákup ománských suvenýrů. Projdeme se skrze úzké uličky, pro které je typciká vůně kadidla a santalového dřeva. Při nákupu nezapomeňte smlouvat! Další zastávkou je palác Al Alam, kde sultán přijímá své návštěvy. Palác je obehnán dvěma portugalskými pevnostmi, Al Jalali (1578) po pravé straně a Al Mirani (1581) po levé. Chcete-li se ponořit do ománské kultury, můžete fakultativně navšívit také Národní muzeum. Budova Královské opery bude naší poslední zastávkou. Je to bezesporu perla místní architektury. Budova je spojením ománské tradice a moderny. Specifikem jsou úžasné řemeslné ozdoby a svěží interiér. Po ukončení prohlídky se přemístíme do luxusního hotelu Shangrila Barr Al Jissah – Al Bandar 5*, kde nás čeká dvoudenní pobyt s odborným programem.

OMÁN + QATAR - 7

8. DEN, 25.9. MUSCAT - hotel Shangri-la Al Bandar 

- polopenze, relax, odborný porgram, fakultativní výlety

OMÁN + QATAR - 8

9. DEN, 26.9. MUSCAT - hotel Shangri-la Al Bandar 

- polopenze, relax, odborný porgram, fakultativní výlety

OMÁN + QATAR - 9

10. DEN, 27.09. MUSCAT - letiště 

Checkout z hotelu v brzkých ranních hodinách a transfer na letiště. Odlet v 05:25 hod zpět do Doha. Přílet do Doha v 06: 00 hod a následný let do Prahy v 08:10 hod.

Přílet do Prahy 13:25 hod. 

 

*cestovní část výše nabízeného produktu je realizována ve spolupráci s CK TIME TRAVEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 


OMÁN + QATAR - Foto 11
OMÁN + QATAR - Foto 12
OMÁN + QATAR - Foto 13
OMÁN + QATAR - Foto 14
OMÁN + QATAR - Foto 15
OMÁN + QATAR - Foto 16
OMÁN + QATAR - Foto 17
OMÁN + QATAR - Foto 18
OMÁN + QATAR - Foto 19
OMÁN + QATAR - Foto 20
OMÁN + QATAR - Foto 21
OMÁN + QATAR - Foto 22

CeníkCENA PRO ZDRAVOTNÍKA
74 560 Kč
CENA PRO NEZDRAVOTNÍKA
72 960 Kč

Cena zahrnuje • zpáteční letenku Praha- Doha - Muscat s QATAR AIRWAYS vč. tax
 • 1x noc se s snídaní v hotelu AL NAJADA TIVOLI 5* v Doha
 • 8 x ubytování v Ománu s polopenzí v hotelech dle itineráře včetně kempu v poušti
 • veškeré transfery
 • koordinátora Via Optima během celé akce Ing. Hana Maďarová
 • česky mluvícího průvodce Mgr. Michal Skokan
 • služby místních průvodců
 • odborný program

Cena nezahrnuje • komplexní cestovní pojištění za 2590 Kč + Extra Covid 590 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 22 000 Kč
 • fakultativní prohlídky a výlety
 • bakšišnéMohlo by vás zajímatLetecká společnost
QATAR AIRWAYS
Odlet
Praha
Ubytování
4* + 5* hotely (Hilton Garden Inn, Shangrila)
Stravování
polopenze
Vízum
Omán i Qatar (na místě - zdarma), při vstupu do Qataru by nemělo ve Vašem pase figurovat izraelské vízum
Cestovní doklady
platný cestovní pas minimálně dalších 6 měsíců
Počasí v době pobytu
30 C i víc na některých místech
Epidemiologické podmínky Qatar
ukončené očkování + PCR test před vstupem (ne starší 48 hod)
Epidemiologické podmínky Omán
ukončené očkování


Objednávka pobytu

Spojte příjemné s užitečným a vzdělávejte se stylově.Ano, chci si rezervovat své místo!

Kvalitu našich služeb dokládají léta zkušeností.

82
kurzů
40+
destinací
4
kontinenty
21
let na trhu
100%
spokojenost


SINGAPUR + thajský ostrov KRABI

SINGAPUR + thajský ostrov KRABI

8. 3. 2024 - 18. 3. 2024

Zdravotní rizika pro české cestovatele v jihovýchodní Asii

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
FRANCIE - krásy Provance

FRANCIE - krásy Provance

květen 2024

Cestovní medicína - rizikové skupiny cestovatelů

PřIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
FAERSKÉ OSTROVY

FAERSKÉ OSTROVY

červenec 2024

Cestovní medicína regionu severní Evropa

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
LIBANON (přeloženo z roku 2023)

LIBANON (přeloženo z roku 2023)

květen 2025

Cestovní medicína - rizikové skupiny cestovatelů

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
ALJAŠKA

ALJAŠKA

červenec 2025

Přírodní ohniska nákaz a jejich zdravotní konsekvence

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
PLAVBA JADRAN - Perly Kvarneru a severní Dalmácie

PLAVBA JADRAN - Perly Kvarneru a severní Dalmácie

srpen 2025

Cestovní medicína - rizikové skupiny cestovatelů

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
JAPONSKO - 2. termín

JAPONSKO - 2. termín

říjen 2025

Cestovní medicína z pohledu vybraných specializací

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »