MENU

OMÁN + QATAR

23. 10. 2020 - 2. 11. 2020

Vydejte se s námi za perlami Arabského poloostrova…..sultanát Omán a emirát Qatar jsme spojili do jedné atraktivní cesty, kde nás čeká skutečně pestrý a bohatý program… mystická arabská historie a kultura včetně výborné kuchyně a voňavé ománské kávy, písečné duny a pouště s následným noclehem v beduínských stanech, jeskyně, vádí, mešity, paláce sultánů, tradiční řemeslné trhy, ale také relax v luxusních hotelech Sheraton nebo Hilton Inn Garden….čeká nás cesta plná poznání, odpočinku a dobrodružství v zemích pestrých barev, vůní a tradic orientálního světa…

OMÁN + QATAR

Informace Ceník Mohlo by vás zajímat Objednat pobyt


Odborné téma

Nově se objevující infekce - Emerging pathogens

1.DEN, 23.10 PRAHA - DOHA

Sraz skupiny v ranních hodinách na letišti v Praze. Odlet do Doha v 08:25 hod. Po příletu transfer do hotelu Sheraton, večeře. Večerní program je individuální, hotel a jeho okolí přímo láká pro relax nebo k průzkumu blízkého centra.

Ubytování: https://www.marriott.com/hotels/travel/dohsi-sheraton-grand-doha-resort-and-convention-hotel/?program=spg

Hlavní a nejlidnatější město Qataru bylo založeno ve 20. letech 19. století jako odnož tehdejšího největšího města země Al Bidda, které ale brzy přerostlo a od té doby se jeho rozvoj – nejprve díky perlám, později díky ropě – už nezastavil. Stará architektura už dnes většinou ustoupila moderním výškovým budovám, o tradici tady ale rozhodně nouze není.

OMÁN + QATAR - 1

2. DEN, 24.10. DOHA

Po snídani se vydáme na prohlídku města, která zahrnuje jeho čtyři nejdůležitější místa – Pearl - Qatar, Katara, Muzeum islámského umění a Souq Waqif. Navštívíme (fakultativně) muzeum Islámského umění se zajímavou expozicí mapující historii celého království. Odtud budeme pokračovat po slavné promenádě Corniche západní zátokou až k umělému ostrovu The Pearl. Nevynecháme ani zastávku na focení kulturní vesnice Katara se „zlatou“ mešitou či Velkou mešitu, která je chloubou celého města. Krátce se zastavíme u architektonicky zajímavého Národního muzea a společně navštívíme islámské centrum Al Fanar Islamic Mosque. Prohlídku zakončíme na tržnici Souq Waqif s řadou restaurací a obchodů s tradičními výrobky, kořením i suvenýry. Možnost fakultativně pokračovat do okolí hlavního města a navštívit Muzeum šejka Faisala, závodní okruh velbloudů a šejkových stájí. Po návratu do hotelu vás čeká volné odpoledne. Večeře v hotelu, relax u bazénu.

OMÁN + QATAR - 2

3. DEN, 25.10. DOHA - MUSCAT

Po snídani si dnes můžete užít volné dopoledne určené k relaxu nebo individuální návštěvě města. Odpoledne se transferem přesuneme na letiště Hamad a odletíme směr Omán v 17:15 hod. Po příletu do Muscatu v 19:55 hod následuje transferem do hotelu, kde nás bude čekat večeře.

Ubytování:https://hiltongardeninn3.hilton.com/en/hotels/oman/hilton-garden-inn-muscat-al-khuwair-MCTAKGI/index.html

OMÁN + QATAR - 3

4. DEN, 26.10. MUSCAT – Krásy Muscatu

Po snídani se vydáme do starobylého města Muscatu s úzkými uličkami a třemi nádherně vyřezávanými branami, díky nimž je Muscat považován za jedno z nejkrásnějších měst v Perském zálivu. Dnes navštívíme pátou největší mešitu světa, mešitu Sultan Qaboos Grand, která se může pyšnit lustrem značky Swarovski a kobercem, který leží přes celou modlitební síň. Projdeme si také diplomatickou čtvrť, která nás zavede až k nejstaršímu a největšímu tržišti v této zemi - Muttrah souq – mimochodem je to nejlepší místo k pořízení vašich suvenýrů. Projdeme se také skrze úzké uličky a nasajeme vůni kadidla a santalového dřeva. Nezapomeňte smlouvat! Další naší zastávkou bude palác Al Alam, kde sultán přijímá své návštěvy. Palác je obehnán dvěma portugalskými pevnostmi, Al Jalali (1578) po pravé straně a Al Mirani (1581) po levé. V muzeu budeme mít možnost si prohlédnout tradiční artefakty a vydat se po stopách historie a prehistorie Muskatu. Nakonec si prohlédneme Muskat i z paluby lodi Dhow a s naším prvním ománským kawhi v ruce – což bude stylové a tradiční zakončení dne! Návrat do hotelu. Večeře.

OMÁN + QATAR - 4

5. DEN, 27.10. MUSCAT – COASTAL ROAD - SUR

Po snídani zamíříme do námořnického městečka Sur, které je dodnes jedním z hlavních obchodních měst v Ománu obchodujícím s Afrikou a Asií. A jak se traduje, právě odtud podnikl legendární námořník Sindibád svých sedm heroických výprav. To, co odlišuje Omán od ostatních států Gulfského zálivu, je jeho rozmanitá geografie a příroda. Den začneme rekreační procházkou skrze Wadi Shab, trek po cestě vedoucí skrze jeskyně, plantáže, útesy a rokle se scenérií měnící se každým krokem. Na konci cesty Wadi Shab si budete moci zaplavat - takže si s sebou nezapomeňte vzít plavky. Poslední zastávkou dnešního dne bude „Bimah sinkhole“, geologický útvar z krasové topografie a malebný zázrak, který je cílem všech objektivů. Po příjezdu do rybářského městečka Sur navštívíme továrnu na výrobu tradičních arabských dřevěných plachetnic- lodí dhow. Poté následuje transfer do hotelu, ubytování, večeře.

Ubytování: https://www.omanhotels.com/surplaza/WAHIBA (SAMA AL WASIL DESERT CAMP)

OMÁN + QATAR - 5

6. DEN, 28.10. SUR - WADI BANI KHALID - WAHIBA

Po snídani se vydáme podél pobřeží za svitu ranních paprsků slunce a navštívíme vádí Wadi Bani Khalid, kde voda teče celý rok. Toto nejvíce milované vádí země se pyšní svými jezírky s tyrkysovou a emeraldovou vodou a palmami, které rostou v okolí. Třešnička na konci tohoto dne je cesta skrze část obrovské pouště Wahiba. Pobyt v autentickém pouštním kempu s místní kuchyní a zábavou zpestří den opravdu každému. Po čase stráveném v klidném prostředí pouště se vydáme pozorovat západ slunce za dunami, nebude také chybět typické beduínské pohoštění v podobě ománské kávy a datlí. Po večeři nás čeká romantický nocleh pod hvězdami nebo v arabských stanech v beduínském táboru SAMA AL WASIL DESERT CAMP.

Ubytování:https://www.desertpalmoman.com/aboutus.html

OMÁN + QATAR - 6

7. DEN, 29.10 WAHIBA - NIZWA

Po snídani se vydáme ke starému hlavnímu městu Ománu do Nizwy. Zde navštívíme velkou kulatou pevnost Yarubasské dynastie, strategicky postavenou na vrcholu kopce s překrásným výhledem na barevné kopule a rušný trh. Při procházce po centru města se nebojte projít davem a nechte se vtáhnout do ománské atmosféry. Město je stále rušným centrem díky řemeslům a nachází se zde Souk (tržiště) stříbra, které je nejlepší v Ománu. Poté následuje zastávka na focení národního monumentu, další památku UNESCO a to pevnost Bahla na cestě směrem do hotelu. Dnes je Bahla hlavním městem keramiky Ománu. Po ubytování nás čeká večeře.

OMÁN + QATAR - 7

8. DEN, 30.10. NIZWA - BIRKAT AL MAWZ - MUSSANAH - VOLNÝ PROGRAM

Po snídaní opustíme Nizwu a zastavíme se v Birkat Al Mawz, překrásné oáze, která je okouzlující svými stromy datlovníků a banánovými plantážemi. Poté se přesuneme směrem k Mussanah, kde se na dvě noci ubytujeme v hotelu na pobřeží . Volný program, relax, přednáška, večeře.

Ubytování:https://www.millenniumhotels.com/en/mussanah/millennium-resort-mussanah/utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=MENA&utm_content=millennium%20mussanah&utm_term=external&gclid=EAIaIQobChMIy52tkpCr5AIV2ON3Ch3jQAu2EAAYASAAEgL2JPD_BwE

OMÁN + QATAR - 8

9.DEN, 31.10. MUSSANAH - VOLNÝ PROGRAM

Volný program, večer přednáška, večeře.

OMÁN + QATAR - 9

10. DEN, 01.11. MUSSANAH - MUSCAT - DOHA

Také dnes nás čeká celý volný den na relax, večer transfer na letiště. Odlet ve 23:30 hod zpět do Doha.

OMÁN + QATAR - 10

11. DEN, 02.11. DOHA - PRAHA

Přílet v 00:20 hod do Doha a pokračování do Prahy ve 02:30 hod. Přílet do Prahy v 06:55 hod.

*cestovní část výše nabízeného produktu je realizována ve spolupráci s CK TIME TRAVEL 

 

 


OMÁN + QATAR - Foto 12
OMÁN + QATAR - Foto 13
OMÁN + QATAR - Foto 14

CeníkCena pro zdravotníka
PLNĚ OBSAZENO
Cena pro nezdravotníka
67 900 Kč

Cena zahrnuje • zpáteční letenku Praha- Doha - Muscat s QATAR AIRWAYS
 • 2 noci s polopenzí v hotelu Sheraton Doha 4*
 • 7 x ubytování s polopenzí v hotelech dle itineráře včetně kempu v poušti
 • veškeré transfery
 • vstupy dle programu kromě Muzae v doha (poplatek 14 USD)
 • koordinátora Via Optima během celé akce
 • česky mluvícího průvodce
 • služby místních průvodců
 • odborný program

Cena nezahrnuje • komplexní cestovní pojištění za 895 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 17 000 Kč
 • poplatek za vstupní vízum do Ománu cca 13 USD (platba na místě po příletu)
 • fakultativní prohlídky a výletyMohlo by vás zajímatLetecká společnost
QATAR AIRWAYS
Odlet
Praha
Ubytování
4* hotely (Sheraton, Hilton Inn)
Stravování
polopenze
Vízum
Omán (na místě - 13 USD)
Cestovní doklady
platný cestovní pas minimálně dalších 6 měsíců
Počasí v době pobytu
27 C - 30 C


Objednávka pobytu

Spojte příjemné s užitečným a vzdělávejte se stylově.Ano, chci si rezervovat své místo!

Kvalitu našich služeb dokládají léta zkušeností.

63
kurzů
30+
destinací
4
kontinenty
17
let na trhu
100%
spokojenost


Arménie + Gruzie (1. termín)

Arménie + Gruzie (1. termín)

19. 6. 2020 - 26. 6. 2020

Zdravotní rizika regionu Východní Evropy, diferenciální diagnostika.

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
Arménie + Gruzie (2. termín)

Arménie + Gruzie (2. termín)

14. 8. 2020 - 21. 8. 2020

Zdravotní rizika regionu Východní Evropa, diferenciální diagnostika

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
OMÁN + QATAR

OMÁN + QATAR

23. 10. 2020 - 2. 11. 2020

Nově se objevující infekce - Emerging pathogens

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
BARBADOS - východní Karibik

BARBADOS - východní Karibik

listopad 2020

Cestovní medicína - rizikové skupiny cestovatelů

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
MAROKO

MAROKO

červen 2021

Cestovní medicína

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »