MENU

Prodloužený víkend ISTANBUL

25. 10. 2022 - 29. 10. 2022

Vydejte se s námi do mystického Istanbulu, kde tradice a silné spojení s historií je cítit na každém kroku stejně jako pohostinnost místních obyvatel. Žijí zde vedle sebe muslimové, židé i křesťané. Ikonické památky a tradiční mešity, paláce, plavba do Bosporu, bazary, turecká káva a vůně dávných časů....to vše a mnohé další stihneme společně s našim oblíbeným průvodcem Mgr. Michalem Skokanem během 4 dnů.

Prodloužený víkend ISTANBUL

Informace Ceník Mohlo by vás zajímat Objednat pobyt


Odborné téma

Výzvy v sezóně respiračních nákaz na severní polokouli

 

1. DEN 25.10. 2022

Odlet z Prahy v 9:20 hod s leteckou společností Turkish Airlines 

PRAHA-ISTANBUL

Sraz na letišti a odlet v 09:20hod letem TK 1768, po příletu ve 13:00 hod na mezinárodní letiště v ISTANBULU transfer do hotelu. Odpočinek, poté přesun na výlet lodí po BOSPORU (délka: cca 1,5 hod - 2). Transfer zpět do hotelu.

Istanbul je směsice kultur, náboženství, historie, vůní nejen kávy, rozmanitých chutí, tureckých lázní a mnohého dalšího.

Bospor je 31 kilometrů dlouhý průliv mezi Černým a Marmarským mořem, který rozděluje Istanbul na dvě části, evropskou a asijskou. V nejužším místě široký pouhých 700 metrů a s nejmělčí hloubkou 13 metrů byl bosporský průliv vždy strategicky významný. Zejména v posledních letech je pak bosporský průliv klíčový pro transport ropy. Pro námořní dopravu je však jedním z nejnebezpečnějších na světě. I z toho důvodu má být podél Bosporu vybudován bezpečnější průplav. Dnes je úžina nejen důležitou dopravní tepnou, ale také místem rekreace pro spousty občanů metropole a tisíce turistů, kteří se kochají jeho břehy z lodi. Někoho zaujmou tzv. yali, tedy pobřežní sídla tyčící se nad břehy úžiny, jiného zase ropné tankery, parníky a nákladní lodě míjející výletní lodě. Největší podívanou je pak výhled na obě části města po obou stranách, tedy evropském a asijském břehu. 

 

Prodloužený víkend ISTANBUL - 1

2.DEN, 26.10. ISTANBUL – celodenní prohlídka města

Po snídani v hotelu se vydáme na celodenní okružní jízdu Istanbulem (09:00 - 17:00 hod).

První zastávkou bude Modrá mešita, postavená v letech 1609 až 1616 Mehmetem Agou, studentem Velkého Sinana s 260 okny a pojmenovaná podle krásných dlaždic Iznik, které dodávají mešitě její barvu. Modrá mešita je jednou z největších světových budov se svými šesti štíhlými minarety, které zdobí exteriér, zatímco interiér je plný modré barvy jako moře. Dalším místem návštěvy bude Hipodrom, ten byl postaven římským císařem Septimiusem Severem v roce 203 n. l. Hipodrom byl stadion, který sloužil jako místo setkávání politiků, pro závody vozů, zápasy, box a další sportovní aktivity, které se zde konaly. Uvidíte také Theodosiův obelisk (egyptský obelisk), který postavil Tutmosis III 1504-1450 př. před chrámem Karnak v Heliopolis.

Hagia Sofia neboli Chrám boží moudrosti patří k nejnavštěvovanější lokaci v Istanbulu a  jeho krása se neskrývá pouze v jeho názvu, ale také ve velkoleposti celé stavby. Již 1400 let tento chrám dokazuje moc císaře Justiniána, který jej nechal vystavit. Byzantský chrám zažil dlouho historií. Byl poznamenán přírodními živly (v roce 558 se díky zemětřesení zřítila celá kopule), ale také kulturními rozdíly (roku 1453 dobyli říši Osmané a chrám byl přebudován na mešitu). Nově vznikající mešity se jím inspirovaly a tak se stal průlomovou stavbou při vývoji architektury. V roce 1934 byla chrámu vrácena jeho původní podoba a dnes slouží jako muzeum. Mohutná kupole a čtyři elegantní minarety Haghia Sophia se tyčí nad městem Istanbul po více než tisíciletí a tvoří nejpůsobivější siluetu na obloze v Asii i Evropě. Katedrála Hagia Sophia, považovaná za 8. div světa, je nyní muzeem Palác Topkapi, který byl od 15. do 19. století hlavním sídlem osmanských sultánů. Navštívíme pohádkovou Imperiální pokladnici a Bagdádský kiosek. Palác Topkapı je nyní muzeem a má bezkonkurenční sbírky šperků, včetně Spoonmaker's Diamond, 3. největšího na světě, osmanských dvorních kostýmů a keramiky, zejména jedné z nejlepších světových sbírek rané čínské keramiky. Navštívíme také císařskou zbrojnici, kde jsou vystaveny staleté osmanské zbraně. Ale možná nejhezčími rysy paláce Topkapı jsou jeho nádvoří se starými stromy, kde je snadné si představit sultána procházejícího se zde daleko od starostí státu a impéria. Slovo hippodrom pochází z řeckého hippos (kůň) a dromos (cesta). Prohlídku zakončíme u Konstantinopolského hipodromu - ten byl domovem gladiátorských her, oficiálních ceremonií, oslav, protestů, mučení odsouzených apod.

 

Prodloužený víkend ISTANBUL - 2

3. DEN 27.10. ISTANBUL – prohlídka města – kouzlo starého světa

Po snídani v hotelu odjezd na další celodenní prohlídku Istanbulem (9:00 hod - 17 hod).

Dnešní den začneme návštěvou Velkého bazaru, jednoho z nejstarších krytých trhů na světě. Projdeme se pulzujícími uličkami posetými nesčetnými obchody v tavícím kotli barev, zvuků a vůní. Uvidíme, jak zruční místní řemeslníci pracují na svých mistrovských dílech a vyzkoušet si můžete i své vyjednávací - smlouvací schopnosti.  Pokračujeme k majestnání stavbě - mešitě Suleymaniye. Projdeme se rozlehlými, vzdušnými interiéry a shlédneme nejlepší příklady kaligrafie ve městě. Z přilehlých zahrad budete mít šanci ocenit úžasný výhled na Zlatý roh a z autobusu pak také na Bospor. Nevynecháme ani Spice Bazaar, známý také jako Egyptský trh. Tržiště plné chutí a vůní projdeme s našim místním průvodcem, zastavíme se u četných stánků prodávajících voňavé bylinky. Určitě nesmíme zapomenout si dát šálek horkého Çay a přitom sledovat jak místní život plyne. Na náměstí Taksim budeme mít volný čas. Náměstí se nachází v Beyoğlu v evropské části Istanbulu a je hlavní turistickou a rekreační čtvrtí známou svými restauracemi, obchody a hotely. Je považována za srdce moderního Istanbulu s hlavní stanicí istanbulského metra. Na náměstí Taksim se také nachází památník republiky, který vytvořil Pietro Canonica a byl slavnostně otevřen v roce 1928. Památník připomíná 5. výročí založení Turecké republiky v roce 1923 po turecké válce za nezávislost.  Po ukončení prohlídky města se vrátíme do hotelu, následuje odborný program.

Prodloužený víkend ISTANBUL - 3

4.DEN, 28.10. ISTANBUL – volný den

Dnešní volný den si užijte dle svého scénáře - nákupy či odpočinek u hotelového bazénu, individuální prohlídka Istanbulu,  lázně hammam..... Večer možnost fakultativní plavby Bosporem „TURKISH NIGHT“ s programem a večeří (zahrnuje nealkoholické nápoje a místní alkohol). 

 

Prodloužený víkend ISTANBUL - 4

5.DEN, 29.10. ISTANBUL – PRAHA

Odjezd na letiště v brzkých ranních hodinách a odlet v 06:55 hod do Prahy letem TK 1767. Přílet v 08:30 hod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


CeníkCena pro zdravotníka
PLNĚ OBSAZENO
Cena pro nezdravotníka
25 490 Kč

Cena zahrnuje • zpáteční letenku Praha - Istanbul - Praha s leteckou společností Turkish Airlines
 • 4x ubytování ve 4* hotelu Radisson Blue President Beyazit se snídani (nebo podobném)
 • 1,5 hodinovou denní plavbu po Bosporu dne 25.10.2022
 • 2x celodenní prohlídku Istanbulu s českým průvodcem vč. vstupů
 • koordinátora akce během celé akce Ing. Hana Maďarová
 • českého i místního průvodce (Mgr. Michal SKokan)
 • transfery

Cena nezahrnuje • příplatek za jednolůžkový pokoj 7200 Kč
 • komplexní cestovní pojištění ERV 590 Kč + 290 Kč
 • noční plavba Bosporem TURKISH NIGHT s večeří 2360 KčMohlo by vás zajímatLetecká společnost
Turkish Airlines
Odlet
Praha
Ubytování + stravování
hotel Radisson Blue 4*/snídaně
Cestovní doklady
platný cestovní pas následujících 6 měsíců
Epidemiologicképodmínky
od 1.6.2022 veškeré covid omezení byla v Turecku zrušena


Objednávka pobytu

Spojte příjemné s užitečným a vzdělávejte se stylově.Ano, chci si rezervovat své místo!

Kvalitu našich služeb dokládají léta zkušeností.

73
kurzů
30+
destinací
4
kontinenty
20
let na trhu
100%
spokojenost


Prodloužený víkend ISTANBUL

Prodloužený víkend ISTANBUL

25. 10. 2022 - 29. 10. 2022

Výzvy v sezóně respiračních nákaz na severní polokouli

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
ostrov BARBADOS - plně OBSAZENO, další místa na vyžádání

ostrov BARBADOS - plně OBSAZENO, další místa na vyžádání

2. 12. 2022 - 10. 12. 2022

Cestovní medicína v karibském regionu

79 990 Kč
Zobrazit nabídku »
ZANZIBAR + 2 dny safari v TANZÁNII

ZANZIBAR + 2 dny safari v TANZÁNII

únor 2023

Epidemiologická situace v regionu východní Afriky

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
IRSKO

IRSKO

červenec 2023

Zdraví na cestách

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
MEXIKO (Mexico City, Mayské pyramidy + relax na Yucatanu)

MEXIKO (Mexico City, Mayské pyramidy + relax na Yucatanu)

říjen 2023

Epidemiologická situace v regionu střední a severní Ameriky

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
SINGAPUR + ostrov BINTAN (Indonésie)

SINGAPUR + ostrov BINTAN (Indonésie)

březen 2024

Zdravotní rizika pro české cestovatele v jihovýchodní Asii

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »