MENU

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa

10. 2. 2020 - 21. 2. 2020

KUALA LUMPUR – PUTRA JAYA – OSTROV PENANG – MELAKA - OSTROV LANGKAWI - pobyt na ostrově s relaxem a odborným programem

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa

Informace Ceník Mohlo by vás zajímat Objednat pobyt


Odborné téma

Cestovatel po návratu z tropů

PROGRAM

1. DEN PRAHA – DOHA – KUALA LUMPUR

Sraz skupiny na letišti v Praze. Odlet do Doha  v 16:10hod (let QR 292). Přílet do Doha ve 23:40 hod.

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 1

2. DEN KUALA LUMPUR – PUTRA JAYA

Pokračování cesty do Kuala Lumpur ve 02:30 hod (let QR 848). Přílet do Kuala Lumpur v 15:30 hod. místního času. Přivitání místní agenturou a cestou zastávka v Putrajayi, což je nové hlavní město vybudované na zelené louce (uvidíme velkolepou budovu Perdana Putra – úřad premiéra, oficiální sídlo premiéra, Putra mešitu, botanickou zahradu a most). Poté ubytování ve 4* hotelu v Kuala Lumpur.

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 2

3. DEN KUALA LUMPUR – MELAKA – KUALA LUMPUR

Po snídani se vydáme do Malaccy, hlavního města stejnojmenné provincie, která je situována na jihozápadním pobřeží Malajského poloostrova (cesta trvá přibližně 2,5 hodiny). V Malajsii je několik míst, která byla a dodnes zůstávají pro historii této země zásadní. Jedná se například o Melaku a Penang, obě místa byla v roce 2008 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Po cestě budeme mít možnost vidět krásnou zdejší divokou přírodu s plantážemi olejových palem. Navštívíme vrchol St. Paul, odkud je překrásný výhled na okolní krajinu, poté navštívíme bránu Porta De Santiago v portugalském stylu, taoistický chrám Čeng Hun Teng, který je nejstarším čínským chrámem v Malajsii z roku 1646. V překladu znamená „Chrám věčných oblaků“, navštívíme také známou ulici Jonkers (známá pro své starožitnosti, místní umění a řemeslo), zajímavé muzeum Baba Nyonya, nabízející život různých skupin obyvatel Malaky a okolí, jejich oblečení, svatební rituál. Během výletu nás čeká typický Nyonya oběd v místní restauraci. Poté návrat do hotelu v Kuala Lumpur, odpočinek. Ve 21:00 hod se vydáme na úchvatnou večeři v moderní restauraci 282m vysoko (3.nejvyšší umístěná restaurace na světě) v KL TOWER s nádherným výhledem na Petronas Twin Towers a celé město. Návrat do hotelu.

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 3

4. DEN KUALA LUMPUR – BATU CAVES - KUALA LUMPUR - PENANG

Po snídani check out z hotelu. Den začne přesunem do Batu Caves - obrovské vápencové jeskyně,

15 km severně od Kuala Lumpur. Tyto vápencové jeskyně byly jen velmi málo známé až do doby, kdy na ně narazil asi před 100 lety americký přírodovědec a s úžasem o nich všude vyprávěl. Nalezneme zde jeskynní hinduistickou svatyni známou jako Chrám. K nejvýznamnější jeskyni se dostaneme po 272 kamenných schodech. Po celou dobu nás budou doprovázet malajské opice. Následuje prohlídka hlavního města Malajsie, kde se mísí historická architektura s moderními budovami, a to vše je obklopeno zelení městských parků u soutoku dvou řek. Uvidíme Královský palác, původně sídlo čínského obchodníka, který ho nechal postavit v roce 1928. Po vyhlášení nezávislosti v roce 1957 ho však stát odkoupil a stal se tak sídlem panovníka. Dále uvidíme i u Národní mešitu, Royal Selangor, Národní památník – sousoší sedmi bronzových vojáků, kteří drží v ruce národní vlajku a každý z nich symbolizuje hodnoty národa (vedení, jednota, síla, bdělost, utrpení, odvaha, obětování) a také i Náměstí nezávislosti. Samozřejmě nesmí chybět ani krátká zastávka na focení úžasné a velkolepé dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers, které jsou s výškou 452 m devátým nejvyšším mrakodrapem světa. V letech 1998 až 2004 se jednalo o nejvyšší budovy na světě. Transfer na letiště a odlet na ostrov Penang. Přílet do Georgetown, přesun do hotelu.

Ostrov Penang skýtá nejen populární široké pláže (především na severu slavná Batu Ferringhi), ale i řadu památek. Pulau Penang je nejstarším místem osídleným britskými přistěhovalci v Malajsii. Je dokonce starší než Singapur i Melaka. Hlavnímu městu – Georgetown – se často říká prostě „Penang“. Jedná se rozhodně o jedno z nejznámějších měst v Malajsii. Georgetown je pravé čínské město plné barev se spoustou obchůdků, trhů a památek. Vypadá to, jakoby se zde zastavil čas a octli jste se v minulosti. Georgetown má nádherně dochované centrum z koloniální doby. Historicky považován za perlu Orientu kvůli svému významnému místu mezi námořními trasami je Penang velkým a barevným ostrovem tvarovaným svojí rozmanitou kulturou, kulturním dědictvím a světově proslulou kuchyní.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 4

05. DEN PENANG (GEORGETOWN)

Po snídani nás čeká celodenní prohlídka města- začíná cestou podél pobřeží Teluk Bahang a návštěvou řemeslné batik dílny batik. Od přehrady vede cesta dále do kopců klikatými silnicemi s překrásným výhledem na pralesy a palmové háje. Zastavíme se u Tropical Fruit Farm, kde budeme moci ochutnat různé druhy tropického ovoce. Navštívíme legendární Hadí chrám (Snake Temple), pravděpodobně jediný svého druhu na světě. Chrám byl vybudován na jihovýchodě ostrova Penang roku 1875, a to na památku Chor Soo Konga, budhistického mnicha, o kterém vypráví legendy jako o léčiteli. Jeho oddaní se zde vždy šestý den prvního lunárního měsíce, tedy v den jeho narozenin, přicházejí modlit třeba až z dalekého Singapuru či Tchaj-wanu. V tento den se zde pravidelně objevují také hadi.

Pokračujeme v jízdě směrem Georgetown podél pobřežní dálnice s výhledem na Penang Bridge. Most Penang je 13,5 kilometru dlouhý a spojuje ostrov Penang s městem Perai na pevnině. Pochází z roku 1985 a až do roku 2014 byl jedinou spojnicí s pevninou. Je druhým nejdelším mostem v Malajsii a pátým v jihovýchodní Asii. Dále pokračujeme k jedné z nejstarších památek – k holandské pevnosti Cornwallis, která je postavena na místě, kde poprvé spočinula noha kapitána Lighta, když v roce 1786 dorazil na neobydlený ostrov. Čeká nás jízda městem rikšou a dále prohlídka s návštěvou staré části hlavního města Georgetown s Khoo Kong Si Clan chrámem. Zastavíme se také u vodní vesnice čínských klanů u přístavních hrází - The Clan Jetties u Weld Quay, které jsou pojmenované po svých obyvatelích, jelikož každé molo sdílejí nájemníci podobného příjmení. Dále projdeme ulicí Pitt Street, známou rovněž jako ulici Harmonie “The Street of Harmony”. Zdejší kostely, čínské chrámy, mešity a hinduistické chrámy stojí harmonicky vedle sebe již po staletí. Prohlídka končí únikem ze shonu města v klidném a zeleném prostředí botanické zahrady, kde můžeme vidět jak se divoké opice volně procházejí v parku. Návrat do hotelu, volné odpoledne.

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 5

06. DEN PENANG – LANGKAWI

Po snídani a přejezdu do přístavu se vydáme trajektem na ostrov Langkawi (cca 3 hodinová plavba). Po připlutí na Langkawi se ubytujeme v hotelu a čeká nás volné odpoledne. Souostroví Langkawi se nachází asi 30 km od pobřeží. I když leží na úrovni státu Perlis, administrativně patří Kedahu. Hlavní ostrov je obklopen téměř stovkou dalších ostrovů a ostrůvků - od poměrně velkého Dayang Bunting (Ostrov těhotné panny), až po skalní útvary vystupující příkře z mořské hladiny. Hlavní ostrov Pulau Langkawi je skutečným pojmem pro milovníky cestování, protože jeho krása jej proslavila po celém světě. Je to jedno z nejatraktivnějších rekreačních středisek s úžasnými plážemi a turistickými stezkami. Od roku 1986, kdy se ostrov stal bezcelním pásmem, zde vyrostla spousta hotelů, nákupních center a restaurací. Najdeme zde starší menší chrámy, krokodýlí farmu, Batik village, velké mořské akvárium, vodopády a především překrásné pláže.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 6

7. DEN LANGKAWI

Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku ostrova včetně návštěvy Oriental village s obědem. Také nás čeká jízda lanovou dráhou s krásným panoramatickým výhledem na ostrov Langkawi a i část jižního Thajska. Vyjedeme do výšky 700m na horu Mat Cincang s úžasným výhledem na Andamanské moře a bezpočet ostrovů v soustrovy Langkawi. Náš výhled bude obohacen o procházku na Sky bridge, který je 125 m dlouhý a 2-minutovou jízdou speciální kabinovou lanovkou. Dále nás čeká prohlídka tradičního malajského domu, který byl postaven bez jediného hřebíku. Pokračujeme prohlídkou Orlího náměstí v Kuah Town. Po návratu do hotelu následuje odborný program – přednáška.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 7

8. DEN LANGKAWI

Dnešní den si můžeme užít relax v hotelovém resortu nebo se vydat na fakultativní celodenní výlet na ostrov Payar Marine Park s obědem, kde budeme mít možnost potápění nebo šnorchlování mezi různobarevnými exotickými rybami. V podvečerních hodinách – odborný program – přednáška.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 8

9. DEN LANGKAWI

Po snídani se vydáme na polodenní výlet „Mangrový les a pozorování orlů“. Cesta začne v rybářské vesničce, kde nás člun proveze mangrovými porosty a skrytými kanály. Navštívíme rybí farmu a následně budeme svědky krmení orlů. Výlet končí návštěvou vápencové jeskyně s výskytem netopýrů. Po návratu do hotelu následuje volné odpoledne.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 9

10. DEN LANGKAWI

Volný den v hotelovém resortu, v podvečer odborný program – přednáška.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 10

11. DEN LANGKAWI – DOHA

V dopoledních hodinách se odcheckujeme z hotelu a čeká nás ještě půlden v hotelu, odpoledne transfer na letiště, odlet v 18:25 hod (let QR 867) z Langkawi do Doha. Přílet do Doha je ve 23: 30hod.

 

MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - 11

12. DEN DOHA – PRAHA

Odlet ve 2:30 hod z Doha do Prahy (let QR 289) Přílet do Prahy v 06:55 hod.

*cestovní část výše nabízeného produktu je realizována ve spolupráci s CK TIME TRAVEL 

 


MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - Foto 13
MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - Foto 14
MALAJSIE (Kuala Lumpur, ostrov Penang + ostrov Langkawi) - poslední dvě uvolněná místa - Foto 15

CeníkCena pro zdravotníka
68 990 Kč
Cena pro nezdravotníka
66 990 Kč

Cena zahrnuje • zpáteční letenku Praha – Doha – Kuala Lumpur/ Langkawi s QATAR AIRWAYS
 • letenku Kuala Lumpur – ostrov Penang s AIR ASIA
 • letištní a bezpečnostní taxy
 • prohlídky podle programu v Kuala Lumpur, na ostrově Penang a na ostrově Langkawi vč. vstupů
 • 2 noci se snídani v KUALA LUMPUR – hotel MELIA 4****
 • 2 noci se snídani na ostrově PENANG – hotel THE WEMBLEY ST GILES 4****
 • 5 nocí se snídani na ostrově LANGKAWI – MERITUS PELANGI BEACH LANGKAWI 5*****
 • 3x oběd (Melaka, Penang, Langkawi)
 • 1x večeře v restauraci Atmosphere 360 v KL TOWER v Kuala Lumpur (bez nápojů)
 • transfery klimatizovanými autobusy
 • transfer trajektem Penang – Langkawi
 • koordinátorra Via Optima po dobu cesty i celého pobytu
 • českého i místního průvodce

Cena nezahrnuje • stravování nad rámec programu
 • komplexní cestovní pojištění 895 Kč (včetně pojištění proti případnému stornu)Mohlo by vás zajímatLetecká společnost
QATAR airways
Odlet
Praha
Ubytování
4* a 5* hotely se snídaní
Cestovní doklady
platný cestovní pas ještě 6 měsíců po návratu ze země
Očkování
žádná povinná očkování, doporučené Hepatitida A + břišní tyfus


Objednávka pobytu

Spojte příjemné s užitečným a vzdělávejte se stylově.Ano, chci si rezervovat své místo!

Kvalitu našich služeb dokládají léta zkušeností.

63
kurzů
30+
destinací
4
kontinenty
17
let na trhu
100%
spokojenost


Arménie + Gruzie (1. termín)

Arménie + Gruzie (1. termín)

19. 6. 2020 - 26. 6. 2020

Zdravotní rizika regionu Východní Evropy, diferenciální diagnostika.

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
Arménie + Gruzie (2. termín)

Arménie + Gruzie (2. termín)

14. 8. 2020 - 21. 8. 2020

Zdravotní rizika regionu Východní Evropa, diferenciální diagnostika

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
OMÁN + QATAR

OMÁN + QATAR

23. 10. 2020 - 2. 11. 2020

Nově se objevující infekce - Emerging pathogens

PLNĚ OBSAZENO
Zobrazit nabídku »
BARBADOS - východní Karibik

BARBADOS - východní Karibik

listopad 2020

Cestovní medicína - rizikové skupiny cestovatelů

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »
MAROKO

MAROKO

červen 2021

Cestovní medicína

PŘIPRAVUJEME
Zobrazit nabídku »