MENU

MAROKO (plně obsazeno)

24. 5. 2023 - 2. 6. 2023

Marocká odysea aneb všechny barvy královského Orientu. Vydejte se s námi do pohádkového Maroko, kde jsme pro Vás připravili atraktivní program s příletem do Casablany, navštívíme královská města Rabat, Fés, jednu noc strávíme také na poušti v typickém stanovém kempu, dáme si čaj v berberské vesnici, přes Velký Atlas zamíříme do Marrakeše, o kterém se říká, že právě tady začíná Afrika....pulzující marocká perla, odkud se turistům nechce odjíždět. Mediny, kasby, tržiště, oázy, arganová pole, marocká gastronomie a také relax v přímořské Essaouira u Atlantického oceánu....to vše Vás čeká v rámci dalšího postgraduálního kurzu Via Optima.

MAROKO (plně obsazeno)

Informace Ceník Mohlo by vás zajímat Objednat pobyt


Odborné téma

Cestovní medicína regionu severní Afriky

PROGRAM CESTY

1. DEN, 24.05. PRAHA - PAŘÍŽ - CASABLANCA

Sraz skupiny na letišti v Praze (Terminál 2). Odlet v 6:30 hod do Paříže, odtud návazným letem do Casablanky ve 12:25 hod. Přílet na letiště Mohameda V. ve 14:30 hod. Odpoledne po příletu využijeme ke krátké ochutnávce Casablanky, obchodního centra země, kde bije srdce Maroka. Seznámíme se s městem, které mnozí omylem pokládají za hlavní město Maroka, a které je v rámci této země zcela výjimečné. První zastávkou bude casablanský klenot mešita Hassana II, která je 7. největší mešitou světa a unikátní dominantou města. Její kapacita je neuvěřitelných 105.000 lidí a pyšní se především nejvyšším minaretem na světě, který se tyčí do výšky 210 metrů. Poté se vydáme směr náměstí Spojených národů, nacházející se v centru města. Odsud povedou naše kroky do residenční čtvrti Anfa a dále pak podél pobřeží Aïn Diab, posetého bazény a restauracemi. Následuje přesun do hotelu, ubytování a večeře.

Hotel v Casablance: https://www.hotelidouanfa.com/

Casablanca - nepatří k typickým turistickým lákadlům pro návštěvníky, kteří očekávají starobylé památky a exotickou atmosféru. Přesto má zajímavé centrum postavené v moderním pojetí maurského stylu francouzskými architekty, dlouhé příměstské pláže, výborné nákupní možnosti a bohatý noční či kulturní život.

MAROKO (plně obsazeno) - 1

2. DEN, 25.05. CASABLANCA – RABAT - MEKNES – FES

Marocká metropole Rabat - živá medina - Marocké Versailles - Tradiční Maroko

Po snídani zamíříme do hlavního města Rabat, jednoho ze čtyř královských měst, které je klidným velkoměstem v kontrastu oproti zbytku Maroka. Rabat leží na pobřeží Atlantického oceánu, při ústí řeky Bou Regreg. Již Římané tady postavili osadu Sala Colonia, na co později navázali Berbeři stavbou pevnosti, tzv. ribátu. Z toho také pochází název města. Co uvidíme, když se budeme procházet po centru Rabatu? Především si určitě všimnete dlouhého pásu hradeb, kterým je centrum města obehnané dodnes. Nová a moderní výstavba se směrem k pobřeží ztrácí a vy se najednou ocitáte v životem pulzující medině, kde se dodnes výhodně nakupuje zlato, šperky, koberce nebo textílie. Medina se svými úzkými uličkami se naplní návštěvníky zejména navečer. V hlavním městě si prohlédneme Hassanovu věž, nacházející se proti mauzoleu, která byla postavena na konci 12.století. Poté navštívíte mauzoleum králů Mohammeda V. a jeho synů, princů Mulaje Abdalláha a Hassana II. Projdeme se kolem královského paláce a zvenku budeme také moci obdivovat Kasba Oudayu, rozsáhlou pevnost kolem celého starého města, s podzemními chodbami a branami z 12. století. Poté prostor pro individuální oběd.

Po obědě vyrazíme do města Meknes, známého též jako „marocké Versailles“, založeného na konci 17st. Meknés je naprosto fascinujícím městem, obklopeným horami a svahy, na kterých se pěstuje vinná réva. Jde o město královské, to znamená, že tu kdysi bylo sídlo jedné z vládnoucích dynastií. Na rozdíl od královských měst Rabatu, Fesu a Marrákeše - Meknés nebyl až do 17. století nijak zvlášt význačný. Slávu mu přinesla až vláda krále, jehož potomci jsou u moci v zemi dodnes – vláda Muláje Izmaela z dynastie Alavítů.

Prohlídka města zahrnuje zastavení u architektonického skvostu – ohromné městské brány Bab Mansour, asi nejslavnější brány Maroka, která dávala protilehlé medíně nepokrytě najevo, kde je moc a síla. Poslední zastávkou dnešního dne bude město Fes, duchovní centrum Maroka ležící v jeho severní části. Město má přes milion obyvatel, což ho činí druhým největším hned po Casablance. Fes je nejstarším a nejvýznamnějším ze 4 marockých královských měst. Ubytování v hotelu a večeře.

Hotel ve městě Fes: https://www.barcelo.com/cs-cz/barcelo-fes-medina

MAROKO (plně obsazeno) - 2

3. DEN, 26.05. FES

Město devíti tisíc uliček, barevných kaftanů, se sedmdesáti fontánami a město skvělého kuskusu

Po snídani se vydáme na prohlídku města Fes, kde se zastavil čas. Město je protkáno úzkými uličkami, kde jsou stále k vidění tradiční řemesla, jako výroba keramiky či zpracování kůží. Více než 9000 uliček, z nichž některé mají šířku sotva velikosti člověka, činí z Fesu středověké bludiště. Naší dnešní prohlídku začneme ve středověké medíně u Madrasa Bou Inania (Madrasa je arabské slovo pro jakýkoliv typ vzdělávací instituce, světské nebo náboženské, ať už pro základní výuku nebo vyšší vzdělání), která byla postavena v letech 1350-1355 n.l. a je jedinou v Maroku a fungovala také jako kongregační mešita. Při další zastávce budeme moci obdivovat veřejnou fontánu Nejjarine, stojící před budovou jednoho z nejzajímavějších muzeí ve Fesu. Samotná budova se nachází přímo v medíně, přičemž již ona sama by vystačila na vznik muzea. Jedná se o architektonicky nesmírně zajímavou stavbu s nádhernými dřevěnými detaily. Na střeše budovy se nachází příjemná kavárna s výhledem na medínu. Fontána Nejjarine původně sloužila k omývání, kdy návštěvníci prováděli rituální očistu, známou také jako wudu. Před pauzou na individuální oběd se ještě vydáme k mešitě Karaouine, která stojí za vidění díky neuvěřitelné architektuře a výzdobě, kterou lze nalézt v každém zákoutí mešity. Po obědě zakončíme dnešní prohlídku návštěvou staré medíny s tradičními řemesly vykonávaných dle starých orientálních tradic. Návrat do hotelu, večeře.

MAROKO (plně obsazeno) - 3

4. DEN, 27.05. FES - IFRANE - MIDELT - ERFOUD - POUŠT´ MERZOUGA

Marocká rozmanitost - všechny krásy pohoří Atlasu - sníh a poušt´

Dnes začíná dobrodružnější část naší cesty, kde poznáme všechny neuvěřitelné a rozmanité krásy této zvláštní země. Po snídani zamíříme přes pohoří Atlas s měnící se krajinou a kulturou směrem k poušti Merzouga. Projedeme cedrovými lesy středního Atlasu, cestou uvidíme Ifrane - známé lyžařské středisko a Azrou, významné centrum řemesel specializované na práci s cedrovým dřevem. Po průsmyku Zad (2 178 m) dorazíme do Mideltu, zde je možnost fakultativního obědu. Odtud pokračujeme do Erfoud údolím Ziz s řadou opevněných vesnic. Pouštní město Erfoud je výchozím bodem pro výlety k nedalekým písečným dunám. Také proto bývá někdy nazýváno „brána Sahary“. Atraktivita Erfoudu a okolí sem již několikrát přivedla nejeden filmový štáb. V roce 1999 se zde např. natáčel film Mumie. Samotné město proslulo těžbou vysoce kvalitního černého mramoru, který obsahuje nádherné zkameněliny, a také slavnostmi datlí, které se konají během října. V Erfoud přesedneme do několika džípů 4x4 a budeme pokračovat v cestě k dnešnímu cíli, kterým je poušť Merzouga a jeho písečné duny. Pouštní kemp, místo našeho dnešního nocelhu, nabízí dokonalou kombinaci komfortu na vysoké úrovni, naprostého soukromí a hlubokého souznění s berberskou kulturou. Můžete se těšit na úžasný podvečer v poušti, fakultativní projížďku na velbloudech anebo fakultativní jízdu na čtyřkolce při západu slunce a pozorování hvězd. Večeře a nocleh v luxusním pouštním táboře.

Stanový kemp: https://www.desertluxurycamp.com/

MAROKO (plně obsazeno) - 4

5. DEN, 28.05. MERZOUGA - SOUTĚSKA TODRA - KELAA M´GOUNA - OUARZAZATE

Marocké oázy a růže

Ráno si vychutnáme snídani pod stanem v poušti a vydáme se do Tinghiru přes Rissani. Oáza, ve které Tinghir leží, je dlouhá něco přes 30 kilometrů a byla vytvořena v přirozeném korytu řeky Todra, která městem protéká. Rozsáhlá palmérie lemující město se rozkládá na 48 kilometrech a je vyživována systémem kanálů a slepých ramen řeky. Návštěva ruin Ksar Abbar a cestou Tinejdad, město v provincii Errachidia. Chvilka relaxace v soutěsce Todra. Soutěska Todra se nachází ve východní části pohoří Atlas a zcela vás ohromí její scenérie. Tvoří ji masivní puklina v náhorní plošině, kde vyvěrá křišťálově čistá řeka Todra. V délce 40 kilometrů se zařezává do skalnatého území. V nejužším místě soutěsky se stěny kaňonu tyčí až do výše 300 metrů, a jsou proto oblíbeným místem horolezců. Fakultativní oběd.

Přejezd krásnou krajinou do Ouarzazate přes El Kelâa M´gouna, malé berberské město na úpatí Vysokého Atlasu, známé jako Roses, a údolím Dades s jeho kasby a ksary. Ouarzazate pořádá každoročně festival růží, který se koná v Kelâat M'Gouna. Tento festival přitahuje domácí i zahraniční návštěvníky. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu v Ouarzazate.

Hotel v Ouarzazate: https://ksarbenyoussef.com/en/ouarzazate-hotel/

MAROKO (plně obsazeno) - 5

6. DEN 29.05. OUARZAZATE - AIT BEN HADDOU - MARRÁKEŠ

Cestování za filmovými kulisami

Po snídani vyrazíme do města Ouarzazate s pěkně zdobenou pevností Taourirt (tzv. kasbou) se starým palácem a starou židovskou čtvrtí na východní straně města. Postavil ji klan Glaouiů, který ve třicátých letech 20. století tuto oblast ovládal. Kasba tehdy patřila k největším kasbám v Maroku. Ouarzazate patří mezi nejdůležitější města na jihu Maroka. Bylo zařazeno do seznamu kulturních památek UNESCO. Je dobrým výchozím místem pro výlety do destinací Zagora a do pouštních oblastí plných písečných dun a oáz. Město je mezi turisty známé kvůli svému nádhernému centru. Odjezd do Aït Ben Haddou a návštěva ruin tohoto starověkého kasbah, prohlášeného za světové dědictví UNESCO. Ksar Ait Ben Haddou je jednou z nejúchvatnějších památek Atlasu. Je tvořen několika velikými hliněnými hrady – kasbami a mnoha menšími domy i zvláštní vyvýšenou čtvrtí. Toto místo si oblíbili světoví filmaři k natáčení historických filmů. Natáčel se zde například film Lawrence z Arábie, Ježíš Nazaretský, Honba za klenotem Nilu, Gladiátor a naposledy i proslulý seriál Hra o trůny. A právě proto se kasbě někdy říká „Hollywood v poušti“. Po pauze na oběd pokračujeme směr Marrákéš přes průsmyk Tiz-In-Tichka (ve výšce 2260 metrů). Je zde velmi větrno, ale nabízí se překrásné výhledy na zasněžené vrcholy Vysokého Atlasu. Okouzlující marockou krajinou se dostaneme do města zážitků, magie, vůní a pohádek, do Marrákéše. Ubytování, večeře, nocleh.

Ubytování v Marrakeši: https://2ciels.com

MAROKO (plně obsazeno) - 6

7. DEN, 30.05. MARRAKEŠ

Multikulturní královské milionové město v podhůří Vysokého Atlasu s pestrou kombinací barev, chutí a zábavy, to vše ruku v ruce s ideálním klimatem

Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku druhého nejstaršího císařského města přezdívaného „PERLA JIHU“.

Když se řekne Maroko, většině lidí se jako první vybaví název jednoho z jeho měst - Marrákeš - s nádechem exotiky a orientu. Marrákeš je středověkým městem, které vzniklo v 11. století. Po dobu dvou set let si udrželo status metropole a za tuto dobu kolem něj postavili dvanáct kilometrů dlouhé hradby, řadu mešit a paláců. Postupně se z Marrákeše stalo důležité centrum mezinárodního obchodu s otroky, solí, zlatem a kořením.  Marrákeš je městem zábavy! Je potřeba říci, že jeho evropský a liberální charakter je srovnatelný snad jenom s přímořským Agadirem. Najdete tady bezpočet diskoték, nočních klubů, koncertních vystoupení a operních představení. Moderní čtvrt Guéliz má také řadu výborných mezinárodních restaurací a skvělé možnosti nákupů. K tomu nelze opomenout vilové čtvrti, luxusní hotely nabízející marocké tradiční lázně a množství zahrad a zelených ploch. Moderní způsoby zábavy a oddychu se harmonicky doplňují s procházkami starým městem uvnitř hradeb, kde se nabízí pastva pro oči, uši a další smysly – přímo na ulici vám v medíně připraví delikatesy, jakými jsou šneci, pečená jehněčí žebírka a chutné sladkosti.

Dnes si v Marrákeshi prohlédneme největší mešitu Koutoubia, jejíž základní kámen byl položen roku 1158. Mešita je považována za nejdokonalejší islámskou stavbu v severní Africe. Dalšími navštívenými místy budou zahrady Menara, kde najdeme řadu zajímavých prvků, včetně umělého jezera a palác Bahia, muzeum tkalcovství a koberců Dar Si Said a Saadské hrobky, které jsou místem odpočinku více než 60 členů rodiny Saadi. Fakultativně oběd. V odpoledních hodinách procházka skrz pestrobarevné tržiště nacházející se na proslulém Djemaa El Fna. K vidění je zde nejen nepřeberné množství různých výrobků, oblečení, koření či pokrmů, ale také polykači ohně, věštci, obchodníci s kořením, různí vypravěči, zaklínači hadů či například krotitelé opic. Návrat do hotelu, večeře.

MAROKO (plně obsazeno) - 7

8. DEN, 31.05. MARRÁKEŠ - ESSAOUIRA (pobřeží)

Nejkrásnější letovisko v Maroku

V brzkých ranních hodinách se vydáme k pobřeží Atlantského oceánu do starobylého marockého města zařazeného na seznam UNESCO - do Essaouiry (tři hodiny jízdy), dříve nazývané starý Mogador. Arabové nazývají město Sawira. Je to vynikající příklad opevněného města z poloviny 18. století, je známé svými nejlepšími řemeslníky zpracovávajícími dřevo a také i stříbrným trhem. vyváželo do nového světa černé otroky. Po cestě do této destinace se ještě zastavíme ve výrobně arganového oleje, který se řadí k nejvzácnějším olejům na světě vzhledem k velmi omezené oblasti rozšíření argánie trnité (Argania spinosa) - roste pouze v polopouštích jihozápadní části Maroka.

Poté následuje krátká okružní jízda městem Essaouiry a ubytování v hotelu u Atlanstkého oceánu. Volné odpoledne, relax, přednáška, večeře.

Ubytování v Essaouire: https://all.accor.com/hotel/2967/index.en.shtml

MAROKO (plně obsazeno) - 8

9. DEN, 01.06. ESSAOUIRA (pobřeží)

Snídaně v hotelu, volný den, ve večerních hodinách přednáška, večeře.

MAROKO (plně obsazeno) - 9

10. DEN, 02.06. ESSAOUIRA – MARRÁKEŠ - PAŘÍŽ - PRAHA

Brzy ráno check-out z hotelu se snídaňovým balíčkem. Transfer na letiště v Marrákeši (cca 3 hodinová jízda) a následný odlet v 6:20 hod do Paříže, odtud do Prahy ve 13:10 hod, přílet ve 14:55 hod.


MAROKO (plně obsazeno) - Foto 11
MAROKO (plně obsazeno) - Foto 12
MAROKO (plně obsazeno) - Foto 13
MAROKO (plně obsazeno) - Foto 14
MAROKO (plně obsazeno) - Foto 15
MAROKO (plně obsazeno) - Foto 16

CeníkCena pro zdravotníka
54 990 Kč
Cena pro nezdravotníka
52 990 Kč

Cena zahrnuje • zpáteční letenku Praha - Frankfurt - Casablanca/Marrakeš se společností AIR FRANCE
 • 9x ubytování ve 4* a 5* hotelech
 • 9x polopenze
 • transfery klimatizovaným busem
 • vstupy dle programu
 • odborný program
 • koordinátora celé akce během cesty i pobytu Ing. Hana Maďarová, MBA
 • českého průvodce Mgr. Michal Skokan + místní průvodce
 • pojištění CK proti insolvenci

Cena nezahrnuje • komplexní cestovní pojištění
 • spropitné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 11 000 KčMohlo by vás zajímatLetecká společnost
AIR FRANCE
Odlet
Praha
Ubytování
4* + 5* hotely
Stravování
polopenze
Epidemiologické podmínky
bez testu i očkování
Cestovní formality
bezvízový styk, pas s platností násl. 6 měsíců
Časový posun
- 1 hod


Objednávka pobytu

Spojte příjemné s užitečným a vzdělávejte se stylově.Ano, chci si rezervovat své místo!

Kvalitu našich služeb dokládají léta zkušeností.

76
kurzů
40+
destinací
4
kontinenty
20
let na trhu
100%
spokojenost